Startup nedir?

Bir ihtiyacı giderme amacı taşıyan yenilikçi bir ürün veya hizmet sunan, yeni kurulmuş ve hızlı büyüme potansiyeli olan şirkettir. Başvurulacak devletler sizden bir startup fikri sunmanızı istiyor. Bu fikir yenilikçi ve büyüme potansiyeline sahip ve dijital bir yöne sahip olmalı. Bu sayede 4 ay gibi kısa bir sürede Avrupa’ya yerleşebilirsiniz.

Startup vizesi nedir?

Refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu Avrupa devletleri, bu statülerini korumak ve ülkelerinin Startup açısından hep ileriye taşınmasını sağlamak maksadıyla dünyanın çeşitli ülkelerindeki vatandaşlara Startup vizesi vermektedir.
Startup vizesi veren ülkelerin başında Finlandiya, Estonya ve Danimarka gibi devletler gelmektedir. Bizler, size bir Startup projesi oluşturup sizin adınıza başvuru sürecinizi tam profesyonel olarak yönetmekte ve olumlu sonuç alma olasılığınızı yükseklere çekmekteyiz.
Startup Vizesi, diğer vize türleri olan Yatırımcı Vizesi ve Ankara Anlaşması vize türleri ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca Startup vizesi en prestijli vize türüdür.

Startup vizesinin avantajları nelerdir?

Startup oturma izni başka bir ülkede iş kurmak isteyenlerin ve oraya yerleşip çalışmak isteyenlerin en hızlı ve etkili oturma izni alma yöntemidir. Başvuru ve karar aşamaları yaklaşık birkaç ay içerisinde hızla tamamlanmaktadır.

Startup projelerinde hükümetler tarafından çok kısa vadede büyüme, gelir ve istihdam yaratma beklentisi beklenmediğinden gereken başlangıç sermaye miktarı daha düşüktür. Hemen şirket kurmak zorunda değilsiniz.

Startup projeniz ile başvurduğunuz ülkede devlet hibe desteklerinden ve özel yatırımcı ağından yararlanmak, projenize destek ve mentor bulma olanağınız vardır. Yatırımcı ağına ulaşabilmek oldukça kolaydır.

Startup oturma izni ailenizi de kapsamaktadır ve aynı zamanda sizin ve ailenizin tüm eğitim ve sağlık kurumlarından ücretsiz olarak yararlanmasını sağlar.

Ülkelere göre değişebilen 5 – 8 yıl oturum sağlanması durumunda vatandaşlık hakkı kazanma yolu açılabilir.

Avrupa’nın büyük bir zenginlik ve fırsatlar alanı olduğu bir sır değil. Bu yüksek refah ve yüksek yaşam standardı, etkileyici girişimcilik ve yenilikçilik alanlarında açıkça görülmektedir.

Orta Avrupa’da birçok yenilikçi fikir denenmiş ve uygulamaya geçmiştir. Oysa Kuzey Avrupa ülkeleri bu konuda daha bâkir ve birçok denenmemiş yeni proje imkanı pazarda sizi beklemektedir.

Startup Vizesi Nasıl Alınır?

1. Adım: Startup vizesi almak için öncelikle bir startup bir projeniz olmalıdır. Ayrıca bu projenin detaylı ve dikkatli bir biçimde hazırlanması; başvurulacak ülkenin ihtiyaçlarına cevap veriyor olması ve benzersiz olması gerekmektedir.
2. Adım: Projelendirme, detaylı bir araştırma sürecini ve bir ekip çalışmasını gerektirmektedir. Biz bu konuda yanınızda olan uzman ve büyük bir ekibiz.
3. Adım: Her ülkeye özel olan prosedürlere göre istenilen evraklar hazırlanmalı ve başvuru yapılmalıdır. Bu konuda bir uzman desteği almanız büyük önem arz etmektedir. EuroKiwi olarak sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.
4. Adım: Ekibimiz projenizi değerlendirir, olgunlaştırır, başvuru yapılacak ülke ihtiyaçlarına göre düzenlemeler yapar veya iş fikriniz yoksa sizin yerinize projenizi oluşturur, sunar, prosedürü yerine getirir ve size yapmanız gerekenler hususunda detaylı danışmanlık verir.

Finlandiya için gerekli şartlar nelerdir?

Yenilikçi ve büyüme potansiyeli olan bir iş fikriniz olmalıdır.
Başlangıçta şirket kurulumu gerektirmez.
En az 2 kurucu ortak olması gerekmektedir.
Banka hesabınızda €12.000 gösterilmesinde 1 yıl, €24.000 gösterilmesinde 2 yıl oturum verilir.
Değerlendirmeye başvuran kişinin kendisi değil iş ve fikir esas alınmaktadır.
Eş ve çocuklar yararlanabilmektedir.
Finlandiya oturma ve çalışma izni alındıktan sonra eş zamanlı başka bir yerde maaşlı çalışabilirsiniz.
Dil şartı aranmıyor.

Finlandiya başvuru süreci nasıl ilerliyor?

1. Adım: İş Planı Yazımı ve Başvuru Süreci
Yenilikçi iş fikriniz tecrübeli ve profesyonel ekibimiz tarafından değerlendirilir ve projelendirilir
İş fikri için tanıtıcı bir web sitesi oluşturulur
İstenilen belgelerin çevirisi yapılır
Startup Programına başvuru yapılır
Projelendirme süreci 30-45 gün sürmektedir
Başvuru komitesinin değerlendirmesi ise 20 iş günü sürmektedir

2. Adım: Finlandiya Konsolosluğu’na Müracaat
Onay alınırsa gerekli belgelerle konsolosluğa müracaat edilir
Oturma ve çalışma izni kartı konsolosluğa gelmektedir
Ardından şirket kurulumu yapabilirsiniz
Süreç 2 ay kadar sürebilmektedir

Toplamda 4 ay sonunda Finlandiya’ya taşınabilirsiniz